Vid nomineringsmöten i november 2017 fastställdes Liberalerna Skånes riksdags- och regionlistor. Utkast av de färdiga valsedlarna finns att tillgå nedan.

 

 

Presskontakt

Mats Persson
Toppkandidat, Riksdag – Södra
mats.persson@liberalerna.se
0725-383 898

Torkild Strandberg
Toppkandidat, Riksdag – Västra
torkild.strandberg@liberalerna.se
0709-470 260

Christer Nylander
Toppkandidat, Riksdag – Norra Östra
christer.nylander@liberalerna.se
0702-522 822

Allan Widman
Toppkandidat, Riksdag – Malmö
allan.widman@riksdagen.se
0702-435955

Inger Tolsved Rosenkvist
Toppkandidat, Region – Mellersta
inger@tolsved.se
0738-069 060

Gilbert Tribo
Toppkandidat, Region – Nordöstra
gilbert.tribo@liberalerna.se
0768-870 307

Christer Sörliden
Toppkandidat, Region – Nordvästra
christer.sorliden@liberalerna.se
0707-674 073

Malin Henriksson
Toppkandidat, Region – Sydöstra
malin.henriksson@liberalerna.se
0709-350 553

Henrik Silfverstolpe
Toppkandidat, Region Sydvästra
henrik.silfverstolpe@liberalerna.se
0763-366 436

Louise Eklund
Toppkandidat, Region Malmö
louise.eklund@liberalerna.se 
0702-314319

Sara Wettergren
Politisk sekreterare, Liberalerna Skåne
sara.wettergren@liberalerna.se
0709-591 716

Pressbilder går att hitta på här